ANA SAYFA

Giriş

Yaratılış fikri, şu günlerde batıllıktan çıkıp bir de bilimsel bir görünüm altında şansını denmek istiyor. Ellerindeki son kaleleri de kaybetmekte olduklarını anladıkları için yalancı referanslarla bilimin söylediklerini çarpıtarak, yalan söyleyerek, bilimin bulgularını kendilerine göre yorumlayarak ustaca anti-bilim yapmaktadırlar. ABD’de bilim ortamlarında barınamayan ve görüşleri her yerde çürütülen dışlanmış sözde profesörleri getirtip, bunlarla cahil halkı kandırmaya çalışıyorlar. Bu dinci çevre ilk başlarda kampanyasını bilimsel bir kisve altında yürütmeye çalışırken daha sonradan bu maskesini çıkarmıştır, şimdi elindeki tek silah, yalan, dolan, karalama ve çamur atmadır. Çamur atma, düşünsel ve bilimsel yeteneğin sıfırı tükettiği noktada başlar, amacı bellidir. Karşı tarafı yıldırmak ve kabuğuna çekilmesini sağlamak. “Çamur at izi kalsın” yöntemi. Ama bizler yılmayacağız.

 Açıkçasını söylemek gerekirse ben bile Harun Yahya denen adamın(Adnan Oktar odluğu anlaşılmıştır) kitaplarını okurken, “doğru, bunu hiç düşünmemiştim, vay sahtekarlar(bizim taraf için diyorum bu lafı)” dediğim yerler oluyordu, ama bu sadece bu adamın dili ustaca kullanmasına, yalanlara başvurmasına, kelime oyunlarına dayanıyordu.  Daha sonra bizim tarafın kitaplarını okudukça(zaten çoğunu önceden okumuştum ancak hafızam güçlü olmadığı için bazı şeyleri unutuyoruz işte), onların dincilere yönelttiği çökertici soruları gördükçe içim ferahladı bununla kalmayıp kendim de benzer sorular hazırladım, kimisi benim hazırladığım kimisi ise okuduğum kaynaklardan edindiğim sorular işte burada

Bu yaratılışçıların temelde yapmak istedikleri şey, kutsal kitaplardaki efsaneleri bilimsel olarak ispatlamak ve eğitim sistemlerine, hukuk sistemlerine bunları kabul ettirmektir. Ancak ABD’de bunlarla evrimciler arsındaki tartışmalar mahkemeye gitmiş, hiçbirinde yaratıcılar kazanamamıştır, ve çoğu okulda yaratılışçılıkla ilgili dersler veya konular kaldırılmıştır. Biz neden böyle yapmıyoruz arkadaşlar, bu ortaçağ kafalı insanlara mı bırakacağız bu ülkeyi?

Şimdi öncelikle bilimden nasibini almamış bu insanlara ve bu konuda bilgisi olmayan arkadaşlara kısa bir bilgi olsun diye bilimin doğasından bahsetmek istiyorum.

ANA SAYFA